Zvezda poražena od Cedevite u Zagrebu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Zagrebu od Cedvite sa 72:74 (12:11, 26:24, 17:21, 17:18) u derbiju petog kola regionalne Jadranske lige.

Zvezda je tako pretrpela prvi poraz u regionalnom takmičenju, dok je Cedevita došla do četvrte pobede.

Cedevitu je do trijumfa predvodio Miro Bilan sa 14 poena, Nemanja Gordić upisao je 13, dok je Fran Pilepić dodao 11.

Najefikasniji igrač utakmice bio plejmejker Crvene zvezde Gal Mekel sa 17 poena, a pored toga imao je i osam asistencija, dok je Rajan Tompson dodao 13 poena.

Utakmica u Domu sportova odigrana je pred oko 1.500 gledalaca, koji su imali priliku da vide vrlo izjednačen duel.

Zvezda je za nijansu bila bolji rival u prvom poluvremenu, pa su na odmor otišli sa tri poena prednosti. Cedevida je u drugom delu meča uspela da stigne do preokreta, čak i na početku poslednje deonice povede sa 62:57.

Crveno-beli su dva minuta pre kraja susreta izjednačili na 70:70, međutim, Zagrepčani su „trojkom“ Marka Arapovića ponovo stigli do prednosti, koju beogradski klub nije uspeo da sustigne, iako su na 10 sekundi do kraja susreta imali napad za pobedu, ali je Mekel napravio korake, pa je lopta pripala Cedeviti.

Ranije danas Budućnost je u Šentjuru savladala Tajfun sa 80:61, a u 21.00 počeo je duel između Krke i Olimpije.