Garfild o sportu: OI i EP u fudbalu

Posle meditacija o životu, hrani i uživanju, u razgovoru sa Garfildom dotakli smo se sporta i aktuelnih sportskih događaja – Evropskog prvenstva u fudbalu i Olimpijskih igara u Grčkoj.

Šta je za tebe Grčka?
Svetska prestonica suvlakija.
Koji je tvoj izbor olimpijskog događaja?
Takmičenje u brzom jedenju.
Zašto nećeš biti na Olimpijskim igrama?
Ja sam kao sir… Ne putujem dobro.
Da li ćeš gledati TV prenos kod kuće?
Da, ukoliko se ne kosi sa mojim rigoroznim programom odmaranja.
Kako se pripremaš za Olimpijadu 2004?
Pripremam zakusku.
Koliko medalja je osvojila Amerika na Olimpijskim igrama u Sidneju 2000. godine?
Pravi broj.
Šta te najviše privlači na Olimpijskim igrama 2004?
Ceremonija otvaranja, naravno – čuo sam da će ove godine biti i veliko takmičenje u jedenju baklava.
Da li ćeš Džonu zabraniti da gleda Olimpijadu?
Samo ukoliko bude želeo da sedi u mojoj fotelji.

GARFILDOVO POZNAVANJE FUDBALA
Koliko ima igrača u timu?
Pitaj me da li me to uopšte zanima.
Šta je to ofsajd?
Gledati TV stojeći iza kauča.
Najpoznatiji svetski klubovi su „Marsej“, „Porto“, „Seltik“, „Sao Paulo“, „Čelsi“, „Ajaks“, „Borusija Dortmund“, „Valensija“, „Liverpul“, „River Plata“, „Roma“, „Barselona“, „Arsenal“, „Inter“, „Milan“, „Boka juniors“, „Bajern Minhen“, „Juventus“, „Mančester junajted“ i „Real Madrid“. Da li si ikada išao na neku njihovu utakmicu?
Da li oni imaju ikakve veze sa hranom? Sledeće pitanje!
„Real Madrid“ je osvojio 29 titula državnog prvaka, 17 španskih kupova, devet evropskih kupova, dva Kupa UEFA, tri Svetska kupa i jedan Evropski superkup. Šta bi ti najviše voleo da osvojiš?