U trendu

Pušenje u privatnom životu

U vašem privatnom životu stvari ne stoje mnogo drugačije, ali s obzirom na to da ste u kontaktu s drugim osobama na jedan intimniji način, vraćamo se klasičnim pravilima lepog ponašanja.

Pravila nema puno i vezana su za zdravlje drugih, kao i za utisak koji ostavljamo.

Ne pričajte nikada sa cigaretom u ustima, nećete biti sasvim razumljivi, a odavaćete i utisak arogantne i neprijatne osobe.

Ne ulazite u nečiju kuću, kancelariju, u salu za sastanke sa upaljenom cigaretom, i suzdržite se da je ne zapalite čim sednete; upitajte prvo osobu koja vas je dočekala da li to možete. Ili još bolje, pričekajte malo pre nego što je upitate. Još bolje – bacite pogled unaokolo, i ako ne primetite pepeljare, pokušajte da se suzdržite od pušenja. Strogo je zabranjeno snalaziti se tako što ćete gasiti cigaretu gde god stignete. Ako vam je dozvoljeno pušenje, učtivo je ponuditi cigaretu, čak i kada je očigledno da vaš sagovornik nije pušač. Ako vam se desi da ostanete bez šibica ili upaljača, moraćete da čekate da neko prođe slučajno pored vas, i nećete započinjati razgovor. Utisak koji biste ostavili je da to namerno radite.

Cigara ili lula imaju težak miris (ili prijatan u zavisnosti od tačke gledišta), mnogo jači od obične cigarete. Zbog toga ih mnogi ne podnose, uključujući i same pušače. Zato ih pušite samo u svojoj kući, i nikada za stolom.

Ne palite novu cigaretu koristeći korišćene pikove, a žene treba da paze da ne ostavljaju na njima ruž.

I na kraju, za stolom se puši tek nakon završenog jela, i nikada pre deserta; pitajte uvek domaćicu za dozvolu, i zatražite pepeljaru. Nikako ne gasite cigarete u tanjiru.

Ako uveče izađete s prijateljima koji sami ne puše a nađete se bez cigareta, nemojte ih uporno preklinjati da se date u potragu za nekim otvorenim kioskom; recite im to samo jednom. Ako preterate, mogli bi zlobno da se zainate da ih baš ne nađete.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.