Prelazak sa duge na kratku frizuru ฤesto je priliฤno radikalan, a oni koji su se odluฤili na takav potez najฤeลกฤe ne uspevaju, barem ne u nekom duลพem vremenskom periodu, da povrate prvobitnu duลพinu kose. ฤak i kada se donese ฤvrsta odluka, potrebno je vreme, puno nege i kozmetiฤkih sredstava da bi se kosa dovela na ลพeljenu duลพinu. Za one malo manje strpljive, na raspolaganju stoje tehnike nadogradnje kose, kojima se sa mnogo manje muke postiลพe isti efekat.
Struฤnjaci sugeriลกu da ne treba koristiti umetke naฤinjene od prave ljudske kose, jer njihovo postavljanje i uklanjanje moลพe da izazove oลกteฤenja. Naime, ovi umeci najฤeลกฤe se priฤvrลกฤuju nekom vrstom lepka, a uklanjaju acetonom, ลกto sve ลกteti stanju kose. Novi materijali odavno su osvojili polje modne frizure, te umeci izraฤeni od veลกtaฤkih vlakana postaju sve viลกe popularni. Pored toga ลกto je humanije nositi veลกtaฤke umetke (valja se zapitati za poreklo „prirodne“ kose i kako je siลกla sa glave vlasnika/ce), oni su ujedno lakลกi i manje oลกteฤuju prirodnu kosu.
Veลกtaฤka vlas spaja se sa prirodnom na sledeฤi naฤin: vrh prirodne vlasi deli se na dva dela, koja su potom obavijena krajevima veลกtaฤke vlasi. Tada je, upotrebom maลกinice za zagrevanje, veลกtaฤki deo fiksiran i on formira zaลกtitno jezgro oko vrha prirodne vlasi koja nesmetano raste, noseฤi produลพetak na svom vrhu.
Vlakno je najฤeลกฤe naฤinjeno od neke vrste plastike i manje je podloลพno kidanju. Svakako, izbor nijansi je veliki, tako da uz pomoฤ veลกtog frizera umetak moลพe izgledati kao sastavni deo kose.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com