Liverpul i Mančester junajted u četvrtom kolu FA kupa

Fudbaleri Liverpula plasirali su se večeras u četvrto kolo FA kupa pošto su na svom terenu pobedili gradskog rivala Everton sa 2:1.

Liverpul je poveo u 35. minutu golom Džejmsa Milnera iz penala, a izjednačio je Gilfi Sigurdson u 67. minutu. Pobedu Liverpulu doneo je Virdžil van Dajk golom u 85. minutu na svom debiju za taj klub.

On je krajem prošle godine iz Sautemptona prešao u Liverpul za 75 miliona funti.

Ekipa Jirgena Klopa je tako nastavila niz od 16 utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

U četvrto kolo plasirao se i Mančester junajted koji je kao domaćin pobedio drugoligaša Derbi Kaunti sa 2:0.

Golovi su postignuti u završnici utakmice. Junajted je poveo u 84. minutu golom Džesija Lingarda, a pobedu je obezbedio Romelu Lukaku u 90. minutu.