Novi remi vaterpolista Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije zabeležila je i drugi remi na Olimpijskim igrama u Riju, pošto je danas odigrala nerešeno sa Grčkom 9:9 (1:2, 0:2, 4:3, 4:2) u drugom kolu A grupe.

Grci su od starta stekli prednost od dva gola razlike, u drugoj četvrtini imali i plus četiri (5:1), ali se Srbija, kao i protiv Mađarske, vratila u poslednjoj deonici i čak preokrenula rezultat (9:8) dva i po minuta pre kraja.

Remi Grčkoj doneo je Janis Funtulis svojim četvrtim golom na meču, njegov saigrač Angelos Vlahopulos dao je dva, isto koliko je kod Srbije imao Filip Filipović.

Ekipa Dejana Savića trenutno ima dva boda, nakon što je remizirala sa Mađarskom (13:13).

Srpski vaterpolisti naredni meč igraju protiv Brazila u noći između srede i četvrtka od 00.30 sati.