Real osvojio Ligu šampiona, Vinisijus i Kurtoa za 14. trofej

PARIZ – Fudbaleri Real Madrida osvojili su 14. titulu prvaka Evrope u istoriji, pošto su sinoć u finalu Lige šampiona u Parizu savladali Liverpul 1:0 (0:0).

Jedini gol postigao je Brazilac Vinisijus Žunior u 59. minutu i na taj način krunisao čudesnu sezonu i neverovatan put izabranika Karla Anćelotija do finala i preokrete protiv Pari Sen Žermena, Čelsija i Mančester Sitija.

Ipak, junak Madriđana bio je fantastični golman Tibo Kurtoa sa nekoliko fantastičnih odbrana, bar četiri-pet tzv. zicera.

Madriđani su „vezali“ osmu uzastopnu pobedu u finalima elitnog takmičenja, a drugu protiv Liverpula, koga su savladali i pre četiri godine u Kijevu 3:1.

Ujedno, kompletirali su duplu krunu jer su ove sezone osvojili i Primeru.

Sa druge strane ekipa Jirgena Klopa ostala je bez još jednog velikog trofeja, nakon što je prethodno izgubila šampionsku trku sa Mančester Sitijem u Premijer ligi.

Srpski reprezentativac Luka Jović sinoć nije bio na klupi Reala, ali „piše“ mu se titula i dobio je šampionsku medalju.

(Tanjug)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com