Furiozan kao nekada: Novak poslao kući brbljivog Gulbisa! (video)

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Letonca Ernestsa Gulbisa sa 6:4, 6:1, 7:6 u trećem kolu Vimbldona. Novak će u osmini finala igrati protiv Francuza Adrijana Manarina koji je iznenađujuće savladao Gaela Monfisa sa 3:2 u setovima.

Novak je danas imao motiv više da prosto „začepi usta“ brbljivom Letoncu koji ga je pre meča kritikovao i za profesionalno ali i privatno ponašanje.

Srpski as je meč počeo prilično nesigurno zbog čega je Gulbis već u trećem gemu napravio brejk.

Međutim, Đoković nije dozvolio da panika zagospodari njegovim delom terena pa je uz nekoliko mirnih poena počeo da se vraća u igru.

U osmom gemu vratio je Letoncu „milo za drago“ a onda je načinio još jedan brejk za konačnih 6:4.

U drugom setu kao da je nešto ili neko mnogo razljutio Đokovića koji je na lice vratio onu staru, „ratničku“ grimasu i Gulbis nije imao ama baš nikakve šanse – 6:1 za 28 minuta igre.

Treći set doneo je uzbudljivu borbu dva jako raspoložena igrača i tek u taj-brejku Novak je slomio otpor upornog protivnika.

Interesantno je da je Đoković posle dužeg vremena ponovo ulazio u klinč i sa sudijom, što možete videti na ovom snimku.