Ivanić, Cvijanović i Šarović pozvani u Tužilaštvo BiH zbog referenduma

Predsedavajući Predsedništva Bosne i Hercegovine Mladen Ivanić dobio je poziv za saslušanje u Tužilaštvu BiH zbog referendum o Danu RS, održanog 25. septembra.

Kako je potvrdjeno iz Tužilaštva BiH, pozive za saslušanje su dobili i premijerka Republike Srpske Željka Cvijanović i ministar spoljne trgovine i ekonomskih odnosa Bosne i Hercegovine Mirko Šarović.

Svi oni će biti ispitani kao osumnjičeni u slučaju „referendum“.

Oni se terete za krivično delo neizvršenja odluke Ustavnog suda BiH iz člana 239. Krivičnog zakona BiH.

Vlasti RS su 25. septembra održale referendum o Danu RS, mada je Ustavni sud prethodno zabranio njegovo održavanje.

U slučaju „referendum“ ranije je u Tužilaštvu BiH kao osumnjičeni saslušan predsednik RS Milorad Dodik, kao i devet članova Komisije za sprovodjenje referendum, od kojih četiri kao osumnjičeni, a pet, koji su poslanici u Narodnoj skupštini Republike Srpske, kao svedoci, jer imaju imunitet.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com