U trendu

Silvester Stalone

Prvi film koji je doživeo svoju beogradsku premijeru na reviji filmova „Cinemania“, koja je počela u subotu, 1. novembra, bio je „Deca špijuni 3“ („Spy Kids 3-D: Game Over“). U ovom filmu akciona zvezda Silvester Stalone pojavljuje se kao negativac Tojmejker. Evo nekoliko detalja iz njegovog života koji će vas možda zanimati.

Holivudski akcioni heroj Silvester Stalone (Sylvester Stallone) odgovoran je za kreiranje dva lika koja su postala bitan deo američkog kulturnog leksikona: Rokija Balboe, boksera koji savladava sve prepreke da bi postao šampion, i Džona Ramba, neustrašivog vojnika, specijalizovanog za spasavanje od nasilja i osvetu. Oba lika oslikavaju Staloneovo lično iskustvo u životnim bitkama koje je vodio na putu od siromašnog deteta do jedne od najpopularnijih svetskih zvezda. Po sopstvenim rečima, Stalone nije imao baš srećno detinjstvo.

Silvester Enco Stalone rođen je 6. jula 1946. na Menhetnu kao dete italijanskih emigranata. Usled nezgode pri porođaju, pojedini nervi na njegovom licu su priklješteni, tako da su delovi mišića njegove usne, jezika i brade ostali paralizovani. Ta nezgoda učinila je da Stalone postane jedna od najprepoznatljivijih ličnosti: njegov nerazgovetan govor, opuštena donja usna i iskrivljeno levo oko godinama su bili glavna tema karikaturista. Posledica svega toga bilo je to da je Stalone bio usamljen i bolećiv rahitični dečak. Njegovi roditelji ulagali su izuzetan napor da bi izdržavali njega i njegovog mlađeg brata, Franka (koji je postao zvezda filmova B-produkcije).

Silvester je prvih pet godina svog života proveo uglavnom u hraniteljskim porodicama. Njegovo interesovanje za glumu i potiče od velike želje da na sebe skrene pažnju stranaca koji su ga odgajali. Nakon pet godina takvog života, vraća se svojim pravim roditeljima, koji su ponovo isuviše zauzeti svađom i prepirkama i ne nalaze vremena za svoju decu. Posle razvoda (Stalone je imao 11 godina) svojih roditelja, on nastavlja da živi sa strogim ocem. Njegovo traumatično detinjstvo nastavlja se kroz niz problema u školi, iz koje je nekoliko puta izbacivan zbog svog ponašanja. Imao je loše ocene, a vršnjaci su ga ismejavali zato što se razlikovao od njih. U 15. godini seli se kod majke u Filadelfiju. U to vreme već je dizao tegove i išao u posebnu školu za emocionalno poremećenu decu. Nakon te škole, bio je stipendista Atletskog koledža. U tom periodu radio je kao ženski trener, dok je u slobodno vreme igrao u školskim predstavama. To iskustvo motivisalo ga je da nastavi sa glumom, te upisuje dramu na Univerzitetu u Majamiju. Radeći mnoštvo čudnih poslova, Stalone je često bio na sceni.

Na početku svoje karijere, prihvatao je razne uloge, čak se pojavljivao i u nekim od mekih porno-ostvarenja, kao što je „Party at Kitty“s and Studs“, kasnije prozvan „The Italian Stallion“, usled Staloneove popularnosti. Njegov lik i dubok glas bili su razlozi zbog kojih su ga stalno odbijali na audicijama za uloge. Uspeo je da ugrabi priliku i pojavi se u filmu Vudija Alena „Bananas“ (1971), a bio je potpuno obeshrabren nakon što je odbijen za ulogu u filmu „Kum“. Umesto da potpuno odustane od filmskog sveta, počinje da piše razna scenarija, a nakog nekog vremena dobija ulogu u filmu „Rebel“ (1973). Godinu dana kasnije (1974) oženio se glumicom po imenu Saša Čak i sa njom se preselio u Kaliforniju. Manju pažnju na sebe skreće scenarijom za film „Lords of Flatbush“ (1974).

Napokon, iz njegovog pera izlazi scenario koji će mu otvoriti vrata ka sve većim ulogama: nastao je „Roki“. Mnoge produkcijske kuće smatrale su da je scenario dobar, pa je Stalone ugovorio glavnu ulogu za sebe, kao i deo ostvarenog profita od filma. Producenti Irvin Vinkler i Robert Čartof prihvatili su njegove uslove i 1976. Roki postaje jedan od najvećih svetskih filmskih hitova svih vremena; film je osvojio i nekoliko Oskara: za najbolji film, reditelja, kao i nominaciju za najbolju mušku ulogu. Nakon „Rokija“, Stalone se vrtoglavom brzinom našao u Holivudu. Usledio je serijal filmova o Rambu, „F.I.S.T.“ (1979), kao i njegov rediteljski debi u filmu „Paradise Alley“. Slede ostvarenja: „Groznica subotnje večeri“ („Saturday Night Fever“), „Staying Alive“ (1983), „Oscar“ (1991), „Stop! Or My Mom Will Shoot“ (1992), „Demolition Man“ (1993), „Judge Dredd“ (1995), „Copland“ (1997), „Uhvati Kartera“ („Get Carter“, 2000)…

Iako je postigao uspeh u karijeri, Silvester i dalje doživljava porodičnu tugu. Sa prvom ženom ima dva sina – Sage (koji je krenuo očevim stopama) i Serđa, koji je autističan. Ovaj stresni podatak doveo je do razvoda 1985. Posle razvoda, zabavljao se sa mnogim ženama i često bio meta tabloida. Bio je u braku sa Brižit Nilsen, kao i sa 19-godišnjim modelom Dženifer Flavin (Jennifer Flavin). Sa njom je dobio ćerku koja je imala veliki problem sa srcem, ali je nakon nekoliko operacija njeno stanje dovedeno u red, tako da je devojčica sada zdrava i veliki borac – kao i njen slavni otac.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.