Ovu namirnicu stalno jedemo, a veoma je OPASNA

Ovo se moลพe zavrลกiti razliฤitim vidovima intoksikacije, gljiviฤnim oboljenjima, naruลกavanjem imuniteta…

Lekarย naturopata Viktor Hruลกฤov, autor knjige o podmlaฤ‘ivanju odgovarajuฤ‡om ishranom, smatra da je jedan od veฤ‡ih problema danaลกnjice – hleb. Svi znamo da hleb nije isti „kao nekada“ i da je pลกenica u meฤ‘uvremenu „probrana“ tako da je u zrnima sve viลกe glutena. Ali – nije to jedini problem. Evo ลกta kaลพe Hruลกฤov:

„Iskljuฤio sam iz svoje ishrane (i ishrane svojih pacijenata) savremeni hleb. Stvar je u tome da, ako jedemo hleb sa kvascem, kvasac dospeva u naลกu krv, poฤinje da se razmnoลพava, konzumira naลกe vitamine, mikroelemente, belanฤevine. Istovremeno, on luฤi produkte svog ลพivljenja: toksine. Odnosno, kvasac parazitira u naลกem organizmu. I zato moderni hleb smatram jednim od najgorih izuma ฤoveฤanstva“.

On navodi da kvasac prilikom peฤenja ulazi u „kapsule“ od glutena, a u crevima se oslobaฤ‘a, oลกteฤ‡uje sluzokoลพu i naruลกava normalnu mikrofoloru creva. „ล taviลกe, on ne parazitira samo u crevima, veฤ‡ ลพivi i u krvnoj plazmi, i slobodno se razmnoลพava. Ovo se moลพe zavrลกiti razliฤitim vidovima intoksikacije, gljiviฤnim oboljenjima, naruลกavanjem imuniteta, ลกto moลพe voditi mnogim hroniฤnim bolestima i tumornim procesima. ฤŒak i ako prestanemo da jedemo moderan hleb sa kvasecem – tek nakon pet godina neฤ‡e viลกe biti ฤ‡elija kvasca u u krvnoj plazmi“.

Zaลกto je (danaลกnji) kvasac toliko poguban? „Do ฤetrdesetih godina 20. veka koriลกฤ‡eni su kvasci sasvim drugog tipa. Oni nisu bili antagonisti ljudske simbiotiฤke mikroflore, odnosno, nisu ubijali korisne bakterije koje ลพive u debelom crevu, ali testo se dizalo 24 sata, ลกto nije odgovaralo pekarima. Da bi intenzivirali proizvodni proces, poฤeli su da koriste kvasce sasvim druge vrste, koji se zvaniฤno smatraju (to je otvorena informacija) „uslovno patogenim mikroorganizmima“, tj. takvim koji izazivaju bolesti pri odreฤ‘enim uslovima. U pitanju su takozvani termofilni kvasci, sa kojima testo naraste za samo sat vremena“.

Hruลกlov nastavlja objaลกnjenje: „Termofilni kvasci, koji se danas koriste u pekarstvu, jesu antagonisti simbiotiฤke mikroflore ฤoveka. To znaฤi da njihovo delovanje u debelom crevu ubija mikrobe koji inaฤe proizvode vitamine, esencijalne aminokiseline, korisne bioloลกki aktivne supstance, i potrebni su u ljudskom telu za normalno funkcionisanje, tj. za zdravlje. Postoji oko 500 vrsta kvasnih gljivica, a meฤ‘u najopasnije za ฤoveka spada njih 30. Poslednjih godina od gljiviฤnih infekcija boluju skoro svi, pri ฤemu se one ne leฤe apotekarskim lekovima. Po razliฤitim procenama, rasprostranjenost mikoza obuhvata 80 posto odraslog stanovniลกtva i 95 posto dece. U poslednjih nekoliko godina doลกlo je do trenda poveฤ‡anja uฤestalosti gljiviฤnih infekcija ne samo kod odraslih, veฤ‡ i i kod dece, a posebno onih sloลพenih, sistemskih gljiviฤnih infekcija.“

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com