Svaka veza ima svoje uspone i padove, to već svi znaju. Nešto od toga su, uslovno govoreći, sitnice, a neki od kriznih momenata su zaista ozbiljni. Jedan od takvih momenata je i takozvana dvoipogodišnja kriza, tako nazvana zato što najčešće pogađa parove nakon otprilike dve i po godine zabavljanja (mada, može ih pogoditi i nešto ranije, a može i znatno kasnije – recimo, u bilo kom trenutku između druge i pete godine zabavljanja, pa čak i kasnije). O čemu se ovde radi?
Posle dve godine studiranja, lakše se snalazite – znate ko je ko, šta je šta, gde ste vi u svemu tome, a i cilj vam je bliži. Nakon dve godine na istom poslu, takođe ste se već uhodali, stekli neku poziciju i očekujete dalji napredak u karijeri. Slično je i sa vezom: dotad ste se već upoznali, saznali ste sve (ili skoro sve) „male tajne“, upoznali ste porodicu i prijatelje jedno drugog, moguće je da već živite zajedno i da ste već uložili i novac u zajednički život (opremanje stana i slično). Tu onda sledi pitanje: a šta sad?
Dotad je sve je bilo lepo, a onda počnete da gledate parove oko sebe i da se poredite s njima. Ovi su se već venčali – a vi niste. Oni su i bebu dobili – a vi još ništa u tom smislu ne planirate. Da li je sa vama dvoma sve u redu i da li je sa vašom vezom sve u redu? Želite li da nastavite vezu, ili je, možda, došlo vreme za rastanak, pre nego što se još više zbližite (a u tom slučaju bi i rastanak bio bolniji)?
Danas postoje mnogo veće mogućnosti izbora nego ranije; stoga se mnogi ljudi boje vezivanja, jer se boje da će nešto propustiti i da će shvatiti da su nešto propustili tek kad bude prekasno. Pored toga, kada posmatrate parove oko sebe, najverovatnije ćete primetiti samo one koji su nešto već „uradili“ (venčali se, dobili prvo dete, a sve to nakon kraćeg „staža“ nego što ga vas dvoje imate), pa se pitate da li je vaša veza „ono pravo“ pošto ni brak ni deca u njoj još ne postoje.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com