U trendu

Ljubav kao ekonomija (1)

Mislili ste da ste uspeli. Čvrsto ste verovali da ste našli osobu sa kojom možete srećno provesti ostatak života. Onda se veza okončala. Još jedan promašaj. Prijatelji su tu da vas teše, polako se oporavljate, nastavljate sa životom i tražite dalje. Za ovakve situacije sve je više priručnika koji vam savetuju da na krah ljubavne veze gledate kao na poslovnu propast i ističu kako između ljubavi i ekonomije ima dosta sličnosti; i da biste mogli da proučite zakonitosti ekonomije i potom ih primenite u ljubavnom životu, kako biste se najzad „uspešno skrasili“. Šta predlažu ovakvi priručnici?

Za početak, da svedete račune iz prethodne veze. Da, kao svaki dobar menadžer, napravite spisak činjenica koje su doprinele tome da ljubavni odnos propadne. Priznajte svoje mane. Ovaj postupak služi tome da bolje upoznate sebe i da sledeći put ne ponovite iste greške – jer je upravo to problem većine ljudi – da u svakoj vezi uvek prave iste greške.

Sledeći korak je, razume se, da napravite plan dalje akcije. Treba rešiti da li je ono što u tom trenutku želite kratka avantura ili duga veza. Potrebno je odrediti i vremenske granice, to jest odlučiti koliko dugo ste spremni da čekate sve to.

Nakon plana sledi ulaganje; u ovom slučaju, investirate sami u sebe. Potrebno je naći stil po kome ćete se razlikovati od svih ostalih (naravno da to ne znači da treba da izgledate kao da ste pobegli iz cirkusa, niti da ono što ćete nositi obavezno mora da bude skupo). Izgled, oblačenje i lični stil su ono što prvo padne u oči kad sretnete nekog, a danas sve više muškaraca i žena traže partnerke (partnere) koji brižljivo neguju svoju spoljašnjost. Ipak, vi želite da vas cene kao osobu, a ne zbog izgleda! To je normalan stav – ali to dolazi posle, pošto je za početak potrebno da vas primete.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.