U trendu

Moje, tvoje, naše… (1)

Raskidi nikada nisu jednostavni. Međutim, ni svakodnevno prisustvo osobe čija vas boja glasa nagoni da skočite sa 30. sprata nije jednostavno. Da, nekad je bolje naprosto otkazati ceo aranžman. Ljudi to svakodnevno čine.

Za vreme postraskidnog perioda, mnogo toga se događa – ono poslednje intimno iskušenje (oproštajni seks), uplakani telefonski pozivi u sitne sate, proganjanje… Naravno, podela predmeta. Da, do đavola, hoćete svoju ogromnu pepeljaru, a on je nije zadržao iako se nalazila u njegovim kolima čitave dve godine. Rekli ste joj da vam vrati flanelsku košulju, jer je ona vaša, iako je ona tretira kao svoju omiljenu pidžamu poslednjih devet meseci. Onda cepidlačite i svađate se. Uzimate neke stvari iz inata, a druge zato što se njen ili njegov miris još uvek oseća na njima.

Stvarno smo patetična stvorenja.

Zbog toga je pametno sve stvari unapred obeležiti – nek se zna da su vaše. To će vas spasti mnogih kasnijih rasprava. Iskreno preporučujemo trajne markere.

Vidite, najvažnije je ostati nepobeđen u postraskidnom periodu. Kada smo emocionalno iskasapljeni, neko će posegnuti i za pravilima iz školskog dvorišta – on (ili ona) žele što više pobeda i – tačka. Dovoljno je gadno kad se radi o stvarima, ali je mnogo gore kad stignete do „podele“ prijatelja.

Kad raskidom gubite jednu osobu, nije lako. Međutim, gubitak te osobe i gomile prijatelja istovremeno – to je prosto neizdrživo. Bez sudnice, bez advokata – vi ste samo par iznerviranih osoba i vaši telefonski imenici. Ko će dobiti koje prijatelje?

Možete stvari postaviti logično:

Dobro, pošto Toma ima kombi, a ti me primoravaš da se iselim, zadržaću njega.

Ili ne baš logično:

Upoznala sam je deset minuta pre tebe, dakle, ona je moja prijateljica. Ne zanima me što vas dvoje radite u istoj firmi, a ja je viđam samo jednom mesečno. Ona je moooja prijateljica!

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.