Tabloidi, i ne samo tabloidi, puni su tekstova o tome ko je od poznatih s kim u vezi, u kojoj vezi je dvoje „golupčića“ (sad, da li golupčići jer „zaljubljeno guguču“ ili golupčići po principu „čas jedno izleti iz gnezda, čas drugo“, o tome nećemo) srećno, a kojoj se „smeši raskid“ (tu se nekad i namiguje čitaocima, u smislu da je ta zvezda sad slobodna i samo na njih čeka)…
Između ostalog, bude tu i tekstova o tome ko se razvodi ili ko će se verovatno razvesti i zašto. Nepotrebno je (valjda) reći da su to najčešće nagađanja, i to neosnovana ili veoma slabo osnovana nagađanja. Samo, postavlja se pitanje da li, kad se tračevi o raskidu ili razvodu nekog para gomilaju, oni mogu zaista da dovedu do razvoda? Da li bi, po analogiji, to što vaši traču skloni poznanici rado pričaju kako vaša veza škripi moglo da dovede do propadanja vaše veze?
Ako bismo se sasvim striktno držali pitanja, odgovori bi bili ne i ne. Samo trač o tome da se dvoje ljudi razvodi ne može da dovede do toga da se oni zaista razvedu. Ukoliko je njihova veza zdrava i stabilna, tračevi u nekom tamo časopisu neće je ugroziti. Međutim…
Može se desiti da u traču ima i poneka mrvica istine. Nije da se razvode, ali u vezi postoji neki problem (kao što u svakoj vezi bar ponekad iskrsne neki problem). Tada se može desiti da trač dodatno destabilizuje tu vezu.
Ono što se još može desiti jeste da trač probudi sumnju u partnerovu (partnerkinu) vernost. Zamislite poznatu ličnost koja je zbog prirode svog posla, kao i posla svog partnera, nekoliko meseci stotinama kilometara (ili i više) udaljena od tog partnera – a bude zatrpana tračevima o partnerovom flertu (i nagađanjima da je to otišlo daleko dalje od flerta) s nekom drugom osobom. Dodatni pritisak dodaje ako je par primoran da konstantno u javnosti brani svoju ljubav.
Dakle, mada tračevi ne mogu da unište nečiju vezu, mogu da je uzdrmaju – i da tako postanu poslovična kap koja je prepunila čašu.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com