U trendu

Spasavanje kose – na vreme (1)

Vrućina, znoj, sunce – sve to ne utiče baš povoljno na vašu kosu. Kad se tome dodaju morska voda i hlor iz bazena, na jesen, kad odete frizeru, čujete gunđanje da vam je kosa „kao slama“, što ste i sami primetili. A i dečaci i devojke vole da im kosa izgleda lepo. Zato: šta uraditi u „rizičnim situacijama“?

Visoke temperature će u priličnoj meri povećati oštećenje kose i krzanje vlasi. Lek za ovu situaciju je pokriti kosu – nekim letnjim šalom, kao Monika Beluči, ili šeširom, ili bandana-maramom. Leti su zgodnije četke sa zubima od sintetike, jer bolje klize kroz kosu, nežno raspetljavaju upletene vlasi, i to sa manje naprezanja i cepanja. Nakon izlaganja suncu, možete svoju kosu počastiti i nekom specijalnom kremom.

Ukoliko nema dovoljno vlage u vazduhu, kosa gubi sopstvenu vlažnost i savitljivost i postaje suva, sa više statičkog elektriciteta u sebi. Kad je visoka vlaga, kosa postaje talasastija i sakuplja više zagađenja. Tada može doći i do ogrubljivanja površine kose, pa će kosa izgledati mat. Ukoliko ste mnogo vremena proveli po klimatizovanim prostorijama, obavezno upotrebite superhidratantni regenerator, koji ćete naneti od sredine do kraja vlasi i ostaviti ga nekoliko minuta pre nego što ga isperete. Da biste izašli na kraj sa loknama punim prljavštine, ostavite šampon da deluje 60 sekundi na vašoj kosi, kako bi stigao da razgradi sve nečistoće.

Ultraljubičasto zračenje prisutno je u toku cele godine (tako da se cele godine treba i štititi od njega), ali je najintenzivnije leti. Ovi zraci napadaju proteine sadržane u kosi, pa joj time slabe jačinu i sposobnost da se odupre oštećenjima; plus, oksidiraju pigmente u vašoj kosi izbeljujući ih – vama se možda dopada kako to izgleda, ali to je zapravo oštećenje kose.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.