Tripl-dabl Jokića za brejk Denvera u Portlandu

Košarkaši Denvera su pobedili u četvrtoj utakmici polufinalne serije plej-ofa Zapadne konferencije protiv Portlanda – 116:112. Ovim trijumfom ukupan rezultat je izjednačen na 2-2, prenose sportski mediji.

Nikola Jokić je zabeležio svoj četvrti tripl-dabl u svom prvom pojavljivanju u plej-ofu, utakmicu je završio sa 21 poenom, 12 skokova, po 6 u odbrani i napadu, 11 asistencija, dve ukradene i tri izgubljene lopte.

Jokić je odigrao 39 minuta, uputio 15 i pogodio 8 šuteva, samo jednom je pokušao da ubaci trojku i u tome je uspeo. U finišu meča se požalio na bol u desnoj nozi, na kratko je napustio igru, ali se ubrzo vratio i ostao na parketu do kraja duela.

Titula igrača utakmice Denvera ide u mirne ruke Džamala Mareja, koji je u dramatičnom finišu realizovao šest uzastopnih slobodnih bacanja, ukupno 11 na celom meču.

Plejmejker tima iz Kolorada je utakmicu završio sa 34 poena, 5 skokova i 4 asistencije, za 38 minuta na parketu.