U trendu

Kane & Lynch: Dead Men

IO Interactive, razvojni tim kome treba da zahvalimo na postojanju igara kao što su Hitman ili Freedom Force, koje su zaista vrhunske, pred nas izlazi s novim naslovom pod imenom Kane & Lynch: Dead Men. Nažalost, i pored dobro zamišljene priče, ova igra je klasičan primer neuspele realizacije jedne dobre zamisli.
Najbolji deo igre su glavni junaci naše priče i njihov psihološki profil. Oba junaka su u stvari klasični primeri antiheroja. Kejn je bivši plaćenik, a Linč je psihopata koji je uvek na nekoj „medicini“. Obojica su zatvorenici koji čekaju izvršenje smrtne presude. Iz transporta na gubilište na spektakularan način ih vade Kejnove biše kolege, koje je on svojevremeno izdao i pobegao s plenom. Sada on mora da za tri dana pronađe i povrati ono što duguje svom bivšem plaćeničkom odredu ili će mu stradati žena i ćerka. Linč je tu da ga prati i vodi računa o obaveštavanju ekipe o napretku potrage za novcem. Spoj ta dva lika, njihovi dijalozi i sam zaplet su u stvari najuspeliji deo igre, i zaista su odrađeni na vrhunskom nivou.
Kane & Lynch: Dead Men je klasična pucačka igra iz trećeg lica. Linearni i sasvim solidni nivoi vode naše junake kroz razne moguće i nemoguće situacije. I tu počinjemo da se susrećemo sa svim nedostacima igre. Zastareli 3D engine nudi veoma jednostavne i nodovoljno detaljne teksture, koje su pri tom hardverski veoma zahtevne. Enterijeri i eksterijeri deluju veoma siromašno i nedovršeno. Animacija i pozicioniranje protivnika takođe deluju potpuno nezavršeno i nedorečeno. Animacija neprijatelja urađena je veoma traljavo, s pokretima koji pre liče na kretanje nekih androida. Glasovna gluma i dijalozi su u potpunoj suprotnosti sa zvučnim efektima i efektima pucanja iz oružja, koji deluju, blago rečeno, očajno. Verovatno ćete se ponekad zapitati da li uopšte postoji AI vaših protivnika. Ovu igru, koja je mogla biti zaista dobra, to dodatno osakaćuje, pa tamanjenje vaših protivnika ponekad predstavlja bukvalno pucanje u nepokretne mete.
Prevelik kontrast između odlične priče i očajne grafike praćene nedorečenim zvučnim efektima ovu igru pretvara u nešto što svakako treba izbegavati. Od nečega što je moglo biti prvoklasna mafijaška pucačina tehnička nedorađenost i loše određen igrački aspekt napravili su promašaj. Cela zamisao u stvari ima puno potencijala, koji, nažalost, nije realizovan, i to je glavni problem ove igre.
Korisni linkovi

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.