Kvalifikacije za Ligu Evrope: Domžale pobedio Vest Hem!

Fudbaleri Sonderjiskea pobedili su u gostima Zaglebje sa 2:1 u prvoj utamkici trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a senzaciju je priredila ekipa Domžala koja je na svom terenu savladala Vest Hem istim rezultatom, javljaju sportski mediji.

Foto: Beta

Foto: Beta

Treća istaći i da u prvih 13 utakmica kvalifikacija odigranih četvrtak, domaćin nije slavio ni u jednom meču.

Danska ekipa Sonderjiske vodila je 2:0 protiv tima koji je izbacio Partizan, ali je poljski tim smanjio prednost, a onda i promašio penal za izjednačenje.

Splitski Hajduk je praktično završio posao, pošto je u gostima pobedio ukrajinsku Oleksandriju 3:0. Ruski Krasnodar je istim rezultatom bio bolji od Birkirkare sa Malte.

Ipak, trijumf dana ostvarile su Domžale, a Vest Hem Slavena Bilića želeće što pre da zaboravi 2:1 iz Slovenije i pokušaće preko svog terena da dođe do plej-ofa.

Junak Domžala je Črnic, dvostruki strelac (prvi gol iz penala), dok je Nobl iz penala sačuvao nadu „čekićarima“, iako engleski klubovi ne cene preterano Ligu Evrope.

Odličan rezultat ima i Maribor, koji je remizirao 1:1 na gostovanju Aberdinu.

Najubedljiviji u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija bio je Gent, koji je demolirao Vitorul sa 5:0 na svom terenu, a strelac vodećeg gola za Belgijance bio je naš štoper Stefan Mitrović.

Sasuolo je odigrao samo 1:1 sa Lucernom u gostima, dok je Herta sjajnim pogotkom Vedada Ibiševića slomila otpor Brondbija.

Revanš mečevi igraju se narednog četvrtka, 4. avgusta.

LIGA EVROPE, TREĆE KOLO KVALIFIKACIJA, PRVI MEČEVI

AEK Larnaka – Spartak M. 1:1 (0:1)

Oleksandrija – Hajduk 0:3 (0:0)

Herakles – Aruka 1:1 (0:0)

Lokomotiva Z. – Vorskla 0:0

Lil – Gabala 1:1 (0:1)

Zaglebje – Sonderjiske 1:2 (1:2)

Austrija – Spartak T. 0:1 (0:0)

Geteborg – Helsinki 1:2 (0:0)

Jeglava – Beitar 1:1 (0:1)

Torpedo Ž. – Rapid 0:0

Slavija P. – Rio Ave 0:0

Bašakšehir – Rijeka 0:0

Birkirkara – Krasnodar 0:3 (0:1)

Lucern – Sasuolo 1:1 (1:1)

Grashopers – Apolon 1:1 (1:0)

Škendija – M. Boleslav 2:0 (0:0)

Panduri – Makabi TA 1:3 (1:1)

Osmanlispor – Nome Kalju 1:0 (0:0)

Panatinaikos – AIK 1:0 (0:0)

Genk – Kork siti 1:0 (1:0)

Vojvodina – Dinamo M. 1:1 (1:0)

Herta – Brondbi 1:0 (1:0)

Gent – Vitorul 5:0 (2:0)

Videoton – Mitjiland 0:1 (0:0)

Alkmar – Janjina 1:0 (1:0)

Aberdin – Maribor 1:1 (0:0)

Domžale – Vest Hem 2:1 (1:1)

Sent Etjen – AEK 0:0

Admira – Slovan 1:2 (1:1)

Ostavite komentar

Ostavite komentar