Basino ponovo najbrĹža u Kranjskoj Gori

Italijanska skijaĹĄica Marta Basino pobednica je danaĹĄnjeg veleslaloma koji je u okviru Svetskog kupa voĹžen u Kranjskoj Gori.

Basino, koja je i juče trijumfovala u Kranjskoj Gori, slavila je rezultatom 2:18,06.

Drugo mesto osvojila je MiĹĄel Gizin iz Ĺ vajcarske koja je za pobednicom zaostala 0,66 sekundi.

Na treći stepenik pobedničkog postolja popela se domaća skijašica, Slovenka Meta Hrovat koja je 0,73 sekunde bila sporija od Basino.

Amerikanka Mikaela Ĺ ifrin koja je bila najbolja posle prve voĹžnje na kraju je, posle loĹĄe druge voĹžnje, zauzela tek ĹĄesto mesto sa 1,27 sekundi zaostatka za pobednicom.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa vodi Slovakinja Petra Vlhova sa 775 bodova, druga je Gizin sa 715, a treća Basino sa 623 boda.