Liga Evrope: AZ Alkmar – Partizan 1:2

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u gostima posle preokreta AZ Alkmar sa 2:1 u petom kolu Grupe L Lige Evropa i tako došli na korak od plasmana u sledeću fazu takmičenja.

Ekipa Ljubinka Drulovića loše je počela duel u Holandiji, bila je u podređenom položaju u prvih 35 minuta, ali je u nastavku pokazala sav svoj potencijal.

Partizan je sada drugi na tabeli sa devet bodova, tri više od Augsburga, sa kojim igra u poslednjem kolu, 10. decembra. Crno-beli su nemačku ekipu u gostima pobedili 3:1 i potrebno je u poslednjem kolu samo da ne izgube sa više od dva gola razlike za prolaz.

Alkmar je poveo golom Dabneja dos Santos Souze u 48. minutu. Partizan je izjednačio preko Abubakara Oumarua u 65, a slavio pogotkom Andrije Živkovića u 89. minutu.