„Mrzeli smo te zbog Srbije!“ – novinarka „Njujork Tajmsa“ o Novaku Đokoviću

Novinarka „Njujork Tajmsa“ Keli Korigan potpisala je tekst u kom se javno izvinila najboljem srpskom teniseru Novaku Đokoviću za sve loše i sarkastično što je pisala o njemu.

– Nikada nismo dali Novaku Đokoviću zasluženo priznanje – napisala je novinarka „Njujork Tajmsa“ Keli Korigan kao omaž Novaku Đokoviću koji je ove godine eliminisan u polufinalu Vimbldona od Janika Sinera.

Ranije je pomenuta spisateljica znala da oštro kritikuje Novaka i da u svojim tekstovima nema lepo mišljenje o njemu, međutim, sada se situacija okrenula. Tekst pod naslovom „Novače Đokoviću, nisam bila u pravu u vezi sa tobom“ napisan je kao vid izvinjenja najboljem teniseru.

– Znam da nikada nije bio miljenik navijača, ali kada sam ga gledala kako na Vimbldonu u petak gubi od Janika Sinera u polufinalu nisam mogla da se setim šta to imam protiv njega. Da li je to što nije galantan i atraktivan kao Rodžer Federer? Jer nije nepredvidiv i privlačan kao Rafael Nadal? Da li smo bili besni na Đokovića, jer je pobeđivao ove momke za koje smo se vezali? – napisala je Korigan.

Iako mu i dalje mnoge stvari zamera, Koriganova ipak nalazi dozu sentimentalnosti za Đokovića.

– Da li je stvar u tome što je njegova domovina Srbija mnogo manje posećena i mnogo komplikovanija od Švajcarske i Španije, zemalja čokolade i sangrije, a ne rata i ratnih zločina? Da, bio je grozan sa nekoliko sudija, da odbio je da se vakciniše. Da, frustriran je pogodio linijskog sudiju lopticom, ali i ja sam to nekoliko puta uradila. A, ja sam leta provodila skijajući na vodi, a ne trčeći da se sklonim od bombi – iskrena je ona.

„Možda je problem u nama?“

Uspela je autorka i da se zapita da li je ostatak sveta bio taj koji se ogrešio o Đokovića.

– Neki kažu da je on vredan radnik, onaj koji napreduje. Ali šta ima loše u tome? Zar to nije upravo ono što treba usaditi našoj deci? Pogotovo u sportu postoji žeđ za tim da se bude na vrh, pogotovo kada dođete do njega. Dok smo mi balavili na prihvatljivije idole, Đoković je prestigao obojicu. Ipak, nikada mu nismo dali dužno poštovanje. Možda je problem u nama? – pita se Koriganova.

Ponovo, i ponovo – porodica je najvažnija na svetu.

– Možda sada kada ima 38 godina i i dalje se bori za svaki poen protiv mlađih igrača koji ga pobeđuju, možda konačno možemo da se povežemo sa njim. Recite da sam meka, ali mi se svidelo kada je u intervjuu posle meča rekao ćerki „dušo“. Sviđa mi se što je oženio prvu devojku u koju se zaljubio i da tako otvoreno pokazuje ljubav prema porodici. Smeje se od uva do uva kada gleda svoje dvoje dece u boksu, glas mu puca kada priča kako je porazom razočarao sina.

Koriganova na kraju postavlja retoričko pitanje vezano za pomoć ljudima u svetu koju svakodnevno pruža Novak Đoković.

– Sviđa mi se kada priča o izbeglicama u ratu i plače. Kao Srbin sigurno ima potresna iskustva i kaže da su ga ona formirala. Sa suprugom radi zajedno sa UNICEF-om kako bi pomogao deci u Srbiji. Da li vam to zvuči kao nešto što bi uradio kreten?

Autorka je bila na Novakovom meču u Madridu kada je izgubio od Matea Arnaldija.

– Za moju 25. godišnjicu venčanja gledala sam ga uživo u Madridu. Izgubio je od mladog Italijana sa stilom. Zagrlio je pobednika na mreži i naterao me da ga volim. Isluženog, povređenog, sa manama, ali gledam sam čoveka koji prihvata činjenicu da stari, Uskoro će otići sa terena jednom za svagda i zar ne bi bilo lepo još jednom videti njegovo ime uklesano među šampionima Vimbldona?

Na kraju, Koriganova zaključuje da je Novak Đoković apsolutni uzor svima.

– Navijanje, pogotovo za sportiste koji nastupaju sami, ima jednu vrstu intimnosti. Nas osvoji njihov odnos sa kamerom. Kada Đokovićem sin pokrije oči kada tata napravi duplu grešku, gledamo jednu nežnu priču ili makar verujemo da je gledamo. Pomislimo da ljubav boli. Kada njegova ćerka pokrene porodični ples, podsetimo se koliko život može biti sladak. Možda je izgubio na travi ove nedelje, ali je Novak Đoković uzor za sve nas. Čovek koji ući celog života i uživa u svojoj deci, doprinosi zajednici i kada sve deluje izgubljeno – vraća se nazad na posao – zaključuje ona.

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com