Preokret Arsenala u finišu meča protiv Aston Vile

Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u gostima ekipu Aston Vile sa 4:2, u utakmici 24. kola Premijer lige.

Arsenal je upisao 17. pobedu od početka šampionata i ponovo se vratio na prvo mesto na tabeli sa 54 boda, tri više od Mančester sitija koji kasnije danas gostuje Notingem Forestu. Na drugoj strani, Aston Vila je na 11. poziciji sa 28 bodova.

Aston Vila je dva puta vodila na ovom meču, ali je Arsenal u finišu ipak stigao do pobede i važna tri boda u borbi sa Sitijem za titulu.

Ekipa Unaija Emerija iskoristila je prvu šansu na utakmici i povela već u petom minutu pogotkom Olija Votkinsa, Bukajo Saka je izjednačio u 16. minutu, a Filipe Koutinjo je u 31. minutu pogodio za novo vođstvo Aston Vile.

Arsenal je u 61. minutu ponovo poravnao rezultat pogotkom Oleksandra Zinčenka i 2:2 je pisalo na semaforu sve do 93. minuta. Tada je Žoržinjo sjajno šutirao, lopta je pogodila prečku i odbila se od golmana Emilijana Martinesa i završila u mreži.

Konačan rezultat postavio je Gabrijel Martineli pogodivši u 98. minutu praznu mrežu pošto je i Martines otišao pred gol Arsenala.

Fudbaleri Arsenala će u narednom kolu Premijer lige gostovati Lesteru, dok će Aston Vila u goste Evertonu.