U Istočnom Sarajevu aktivista vlasti verbalno napao opozicionara Nebojšu Vukanovića

Predsednik Liste za pravdu i red i poslanik u Narodnoj skupštini Republike Srpske (RS) Nebojša Vukanović danas je verbalno napadnut u Istočnom Sarajevu, zbog čega je reagovala i policija.

Vukanović je banjalučkom portalu Srpskainfo potvrdio da mu je muškarac psovao majku „izdajničku i balijsku (pogrdan naziv za muslimane)“, ali da nije došlo do fizičkog incidenta.

„Zvao sam policiju, koja je došla i privela ga. On je sve priznao i nagodio se da plati kaznu“, rekao je Vukanović, dodavši da ga je verbalno napao D.U, profesor u penziji i „stranački aktivista vlasti“.

Istakao je da to nije prvi takav slučaj, a verovatno ni poslednji, okrivivši vlast u RS da je stvorila atmosferu da su „svi oni koji je kritikuju izdajnici“.

Nebojši Vukanoviću je u martu zapaljen automobil ispred porodične kuće u Trebinju, a počinioci do danas nisu otkriveni, mada postoji video zapis na kojem se vidi nepoznata osoba kako pali vozilo.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com