Vanredna situacija zbog poplava proglašena u Arandjelovcu, Rači i Topoli

Vanredna situacija zbog poplava proglašena je danas u Arandjelovcu, Rači i Topoli.

Kako  je javila Radio-televizija Kragujevac (RTK), posle sednice Opštinskog štaba za vanredne situacije u opštini Arandjelovac proglašena je vanredna situacija na teritoriji cele opštine.

Pripadnici Sektora za vanredne situacije evakuisali su 11 osoba u Darosavi, koje se nalazi na potezu ka Lazarevcu, i tri osobe u selu Tulež.

Nakritičnije je u selima Darosava, Tulež, Bukoviku i u Banja.

Vanredna situacija proglašena je i u opštini Rača, u kojoj se izlila reka Rača u selu Đurđevo i naselju Popovići.

Predsednik Opštine Batočina Zdravko Mladenović kazao je za RTK da je situacija stabilna, da je vodostaju stagniranju i da se situacija konstantno prati.

U ovoj opštini je prema poslednjim podacima poplavljeno 15-ak domaćinstava.

Opštinski štab za vanredne situacije u Rekovcu proglasio je juče vanrednu situaciju na teritorijama sela Tečić, Loćika, Beočić, Sekurič i Ursule.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com