Izabran žiri Festivala Evropskog filma na Paliću

Predsednik žirija ovogodišnjeg Festivala Evropskog filma „Palić“ biće rumunski reditelj i scenarista Kristi Puju.

Uprava Festivala danas je saopštila da će članovi žirija biti glumac Nikola Djuričko, reditelj Gust Van Den Berge, danska selektorka i producentkinja Luiz H. Johansen i hrvatska glumica Tihana Lazović.

Kristi Puju (1967) jedan je od najcenjenijih savremenih rumunskih reditelja i scenarista. Na Palićkom festivalu dobio je nagradu za film „Smrt gospodina Lazareskua“, s kojim je pobedio i u Kanu, u selekciji „Izvestan pogled“.

Do sada je na festivalima osvojio 36 nagrada, medju kojima je i „Zlatni medved“ Filmskog festivala u Berlinu za najbolji kratki film „Cigarettes and Coffee“.

Žiri 24. Palićkog festivala uručiće nagrade „Zlatni toranj“ za najbolji film i „Palićki toranj“ za najbolju režiju.

Festivala evropskog filma „Palić“ održaće se od 15. do 21. jula na jezeru Palić i u Subotici.

(Beta)

Pratite Krstaricu na www.krstarica.com