U trendu

Sherlock Holmes vs Arsene Lupin

U trećem nastavku serijala koji nam predstavlja razvojni tim Frogwares-a čuveni detektiv iz Ulice Bejker za protivnika ima takođe čuvenog francuskog lopova i probisveta, neuhvatljivog Arsena Lupena (Arsene Lupin). Sherlock Holmes versus Arsene Lupin stavlja Šerloka Holmsa (Sherlock Holmes) naspram Arsena Lupena, koji, kako bi dokazao svoju neuhvatljivost i lopovsku umešnost, svetu objavljuje da je spreman da pohara pet najznačajnijih kulturno-istorijskih institucija, sve s ciljem da osramoti Imperiju. Istovremeno s tim Lupen šalje čuvenom detektivu pismo u kojem mu baca rukavicu u lice i izaziva ga na duel u kome će dokazati svoju „lopovsku“ superiornost.
Čast domovine i krune je ugrožena i Holms prihata bačenu rukavicu. Cilj je da uhvati drskog razbojnika i time ga spreči u naumu, kao i da sačuva svoju reputaciju nenadmašnog detektiva. Ovo je u stvari siže scenarija po kome se odigava ova igra između Šerloka Holmsa i Arsena Lupena. Kao i prethodni nastavci serijala, i ovaj obiluje mnoštvom dijaloga začinjenih rešavanjem zagonetki s ciljem da se francuski lopov spreči u svom naumu. Dobro napisani dijalozi praćeni živopisnim likovima i Londonom iz viktorijanskog perioda su osnovni elementi koji ovu igru izdvajaju od igara sličnog tipa.
Likovi Holmsa i njegovog vernog pratioca, doktora Votsona, zaista su odrađeni upečatljivo, što se, nažalost, ne može reći i za drugog protagonistu ove priče. Naime, Arsen Lupen je u celoj igri sveden skoro na epizodu, sporednu ulogu, a s detektivom komunicira preko raznih skrivenih poruka, što na kraju dovodi do potpunog odsustva direktnog sukoba dvojice glavnih junaka. Naravno, u igama ovog tipa klasičan okršaj pesnicama nije se ni mogao očekivati, ali moglo se malo poraditi na direktnom sukobu dvaju junaka; ako ništa dugo, ono bar na verbalnom planu, što bi, čini se, znatno uticalo na kvalitet igre i dinamiku radnje.
Osnovni nedostatak ovog dela serijala je isti grafički engine koji je korišćen i u prethodna dva dela igre. Sama grafika u globalu nije preterano loša, ali nedostatak detalja pojedinih objekata u igri znatno otežava igranje i rešavanje zagonetki, koje su ključne za ceo tok igre. Zbog toga će vam u određenim situacijama biti potrebno zaista puno nerava i strpljenja kako biste pojedine stvari videli i rešili na zadovoljavajući način. Čini se ipak da će i ovaj nastavak, koji prati dobra priča i solidno odrađeno okruženje, zasad zadovoljiti poklonike ovakve zabave. Međutim, ukoliko se nešto ne promeni na planu grafike, konkretno, ako razvojni tim ne promeni ili ne napravi novi engine, teško da će se bilo ko odlučiti da i dalje prati avanture čuvenog detektiva. Zasad ovaj nastavak nudi dosta zabave za sve ljubitelje Šerloka Holmsa i njegovog vernog prijatelja, doktora Votsona. Oštro oko i mnogo strpljenja je osnovni moto za igranje ove igre.
Korisni linkovi

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.