U trendu

Oprostiti – ili ne? (2)

Ipak, znate se već jako dugo. Jesu vam dragi i jeste vam stalo do njih. Boli vas ideja da sve bude gotovo među vama. S druge strane, ne oduševljava vas ni mogućnost da opet, kad se ponovo naljute na vas, čujete sve one uvrede za koje ste sasvim sigurni da ih zaista ne zaslužujete. Ljuti ste, povređeni ste i ne znate ni sami šta vam je činiti.

Podrazumeva se: odluka je na vama. Setite se lepih trenutaka vašeg prijateljstva (a sigurno ih je bilo, inače ne bi trajalo toliko dugo). Prisetite se i onih manje lepih. Razmislite: želite li da prijatelju (prijateljici) pružite još jednu šansu? Za početak, da se izvine, a onda da pokušate ponovo? Mislite li da ima smisla? Da li mislite da će biti drugačije, da im možete objasniti da se ni u prijateljstvu ne može baš bilo šta reći i da će se oni promeniti? Ako verujete da možete i da će se stvari promeniti, možda bi trebalo da im ovog puta oprostite i da date vašem prijateljstvu još jednu šansu.

Postoji i mogućnost da je do ovakvih sukoba među vama dolazilo već mnogo puta; oni su se kasnije izvinjavali i kajali i vi ste im praštali, a onda biste se opet posvađali, i onda… Tako unedogled. Ako tako stoje stvari, prilične su šanse da se vaš prijatelj (prijateljica) ni ovog puta neće promeniti. Da li to znači da bi trebalo okončati to prijateljstvo? Ne mora da znači.

Pažljivo procenite šta vam se u vašem prijateljstvu sviđa, a šta vam smeta (i računajte na to da će, osim ako ga ne prekinete, vaš odnos ostati manje-više isti kao što je i sad), pa odlučite: da li dobre stvari prevagnjuju nad lošim? Da li ste, u ime onog dobrog što postoji, voljni da trpite i ono loše? Možda ipak niste? Jednom kad to pažljivo procenite, trebalo bi i da imate ideju šta da učinite – da nastavite sa prijateljstvom, takvim kakvo je, ili ne. Kao što smo rekli: odluka je na vama.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.