Totenhem zadržao korak s Čelsijem, ispisao istoriju u duelima s Arsenalom

Fudbaleri Totenhema pobedili su danas na svom terenu Arsenal sa 2:0, u 34. kolu Premijer lige i tako zadržali korak za vodećim Čelsijem, ali i ispisali istoriju u Derbijima Severnog Londona.

Totenhem ima 17 bodova više i utakmicu više od Arsenala, koji ima još pet mečeva do kraja.

To znači da „tobdžije“ do kraja sezone ne mogu da prestignu „pevce“, koji će tako završiti sezonu iznad njih na tabeli, prvi put kada je Arsenal preuzeo Arsen Venger 1996. godine.

Totenhem je danas slavio golovima postignutim u razmaku od tri minuta. Prvo je Dele Ali u 55. posle sjajne akcije svojih saigrača dočekao odbijenu loptu u šesnaestercu, a onda je smestio iza ledja golmana Petra Čeha.

Hari Kejn je tri minuta kasnije iskoristio penal i povisio na 2:0. On je tako postao prvi igrač Totenhema koji je postizao golove u pet uzastopnih Derbija Severnog Londona. Oba tima imala su dobre prilike do kraja, ali nije bilo promene rezultata.

Arsenal je ovako ostao na šestom mestu, sa šest bodova manje i utakmicom manje od Liverpula i Mančester sitija, koji dele treće i četvrto mesto.