Peto izdanje muzičkog festivala „Jazz in the Garden“ biće u subotu i nedelju, 5. i 6. jula, u Botaničkoj bašti „Jevremovac“ u Beogradu, a na repertoaru je 16 koncerata.
Na sajtu festivala piše da će nastupiti više od 80 domaćih i inostranih muzičara, a među njima Bisera Veletanlić u pratnji Vasil Hadžimanov Banda i hrvatski sastav Elemental.
Na glavnoj bini nastupaće i Di Luna Blues Band sa specijalnom gošćom Natašom Guberinić, džez pijanista nove generacije Bojan Cvetković i njegov kvartet, beogradski sastav Gorica i The Grooveheadz, a i multiinstrumentalista Petra Z.
Programski direktor festivala Viktor Čikeš kazao je agenciji Beta da je jedan od kriterijuma prilikom selekcije bio da je muzičar ili bend tokom prethodnih 12 meseci objavio novi album.
Po njegovim rečima, organizatori nemaju finansijsku podršku države ni grada, ali se trude da dovedu popularne džez muzičare i privuku publiku kvalitetnim programom.
„Najveći adut festivala je ambijent (Botaničke bašte) koji nudimo publici: ljudi mogu slobodno da komuniciraju i da se kreću. Mi imamo tri bine i oni lako mogu da prošetaju i cirkulišu. Festival počinje u 16 časova i traje do 22.30“, rekao je Čikeš.
Cena ulaznice je 2.500 dinara.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com