U trendu

„Grad greha“ – tri reditelja, jedna vizija

Tri priče, tri reditelja, jedna vizija
Režiser Robert Rodrigez želeo je bukvalno da prenese, a ne da adaptira sirovu, neizmenjenu verziju romana na filmsko platno. Odlučio je da dokaže Mileru da može da transformiše njegove knjige u film, a da one pri tom ne izgube ni srce ni dušu. Robert je od tri Frenkova romana – „Težak rastanak“ („The Hard Goodbye“), „Veliko debelo ubistvo“ („The Big Fat Kill“) i „To žuto đubre“ („That Yellow Bastard“) – napravio jedan scenario. Uradio je nekoliko test snimanja, čiji su rezultati otkrili kako će Grad greha izgledati u filmskoj formi. Onda su za samo deset sati snimili početak filma i Frenk je bio upecan.

Rodrigez je želeo da Frenk, zajedno s njim, bude okosnica čitavog projekta, ne samo kao producent ili pisac već i kao koreditelj. Tako se odrekao mogućnosti da bude nominovan za nagrade u kategoriji najboljeg reditelja, pošto, prema pravilima, ako su režiju jednog filma potpisala dva reditelja, oni ne mogu biti u trci za nagrade. Već tada bio je uveren da je to najbolje za film – pošto je „Frenk jedini čovek koji je zaista bio u Gradu greha“, ta činjenica mu i nije toliko smetala.

Snimanje filma upotpunio je i Kventin Tarantino, reditelj kome uopšte nije strana kategorija petparačkih priča. Tarantino je učestvovao u stvaranju filma na Rodrigezov poziv i bio je plaćen samo jedan dolar za režiju scene u priči „Veliko debelo ubistvo“, u kojoj se Dvajt i Džeki Boj voze po kiši, a Dvajt je ubeđen da mu se obraća mrtav Džeki Boj. Tarantino i Rodrigez su pre toga radili zajedno na filmovima: „Desperado“, „Četiri sobe“, „Od sumraka do svitanja“, a Rodrigez je komponovao muziku u poslednjem Tarantinovom velikom filmskom hitu – „Ubiti Bila“, takođe za samo jedan dolar.

Izvršni producenti filma bili su bivši vlasnici „Miramaksa“ – Bob i Harvi Vajnstin.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.