U trendu

Ukras doma

Difenbahija je veoma otporna sobna vrsta ako joj se omogući dobar položaj i pravilno zalivanje. Svetlo mesto, ali ne i direktna sunčeva svetlost, najbolji je položaj u sobi za ovu cvetnu vrstu.

Kada je smestite, ne pomerajte je s tog mesta, jer nijedno cveće ne voli da menja svoj položaj ako mu on odgovara. U zimskim mesecima obavezno treba zalivati ovu biljku, ali obazrivo, tako da se između dva zalivanja zemlja lako isuši, što znači da uvek valja opipati zemlju i videti da li je vlažna. Leti je treba veoma intenzivno zalivati. Takođe, difenbahiju treba orošavati pomoću fine prskalice, kako leti tako i zimi, da bi listovi dobili dovoljno vlage.

Ovu biljku treba prihranjivati u toku cele godine. U tu svrhu se preporučuje tečno đubrivo, koje može da se doda u vodu u prskalici. Tako se biljka može prihraniti preko listova. U letnjim mesecima difenbahiju treba prihranjivati intenzivno tečnim đubrivima, i to zalivanjem u saksiju. Ako se u toku zimskih meseci na vrhu biljke pojave mali zakržljali listovi, to znači da je došlo do promene potrebnih uslova za negu. Najčešće je došlo do promene temperature, ili je biljka preterano zalivana.

Mesto na promaji nije pogodno za sve biljke, pa tako i za difenbahiju. Kada stigne proleće, posebno valja obratiti pažnju na to da se difenbahija nikada ne iznosi na balkone ili prozore, gde bi bila izložena vetru. Dakle, sobni uslovi i pomenuta nega idealni su i sigurno je da će difenbahija tada lepo napredovati i krasiti vaš enterijer.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.