U trendu

Lečenje flasterom (1)

Lečenje zdravstvenih problema „lepljenjem flastera“ je sve manje novost; sve više vrsta lekovitih flastera je moguće naći i kod nas (znate već, oni koji postepeno ispuštaju određene supstance u vaš organizam). Takvo lečenje je bezbolno i lako za primenu; pored toga, na neki način postaje i trend – recimo, nije ništa neobično da manekenka šeta pistom ili se fotografiše za časopis sa kvadratnim flasterom koji se i ne trudi da prikrije. Ovi flasteri su zapravo kontraceptivno sredstvo, ali lekovitih flastera ima sve više.

Ipak, uz svu svoju popularnost i laku primenu, i oni, kao i svi drugi lekovi, imaju i kontraindikacije. Zato, da napravimo kratak pregled „lekovitih flastera“ koji su dostupni kod nas, kao i toga koje su im prednosti i mane.

Flaster za odvikavanje od pušenja: lepi se svakog jutra na ruku i postepeno otpušta nikotin, što pomaže ljudima koji su prestali da puše da lakše prebrode krizu. Doza nikotina u flasteru odmerena je da deluje 16 sati. Ovaj flaster se ne preporučuje trudnicama, srčanim bolesnicima ni ljudima koji su pušili više od 20 cigareta dnevno – svi oni moraju da nađu drugi način da se odviknu od pušenja.

Flaster koji pomaže protiv celulita: flasteri se stavljaju na zadnjicu ili spoljašnji deo butina, a ispuštaju supstance napravljene od algi, kole i kofeina, koje potpomažu rastapanje masnih jastučića.

Flaster za kontracepciju: podjednako je delotvoran kao pilula, a manje šteti organizmu. Stavlja se na zadnjicu prvog dana mesečnog ciklusa i nosi tri nedelje bez prekida (osim što morate da stavite novi svakih sedam dana), a onda sledi sedam dana bez flastera. Tuširanje s flasterom? Nikakav problem; otporan je na kvašenje.

Flaster protiv bora: postoje oni za lice, usne i predeo oko očiju; ispuštaju glikolnu kiselinu ili ekstrakte iz grožđa i borovnica i ublažavaju bore poboljšavajući mikrocirkulaciju. Ipak, ukoliko imate akne, ne bi trebalo da ih koristite.

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.