Sredinom jula u Americi debituje komedija „Little Man“, koja će kod nas biti premijerno prikazana krajem avgusta. Režija je poverena Kinanu Ajvoriju Vajansu (Keenen Ivory Wayans), a glavne uloge Marlonu Vajansu (Marlon Wayans), Šonu Vajansu (Shawn Wayans), Keri Vošington (Kerry Washington) i Trejsi Morgan (Tracy Morgan).
Šon Vajans glumi čoveka koji je toliko željan da postane otac da će zameniti izuzetno niskog kriminalca u bekstvu, kojeg glumi Marlon Vajans, za svog tek usvojenog sina.
U filmu „Monster House“, koji debituje krajem jula, grupa dece će otkriti da je ukleta kuća iz njihove ulice zapravo živa. Film je producirao Stiven Spilberg (Steven Spielberg), a uloge su poverene Stivu Bušemiju (Steve Buscemi), Megi Gilenhal (Maggie Gyllenhaal), Kevinu Džejmsu (Kevin James) i Džejsonu Liju (Jason Lee).
U filmu „John Tucker Must Die“ četiri srednjoškolke odlučuju da se osvete momku koji ih je sve zavlačio. Uloge tumače Džesi Metkalf (Jesse Metcalfe), poznatiji kao baštovan iz „Očajnih domaćica“, Sofija Buš (Sophia Bush), Britani Snou (Brittany Snow) i Ašanti (Ashanti).
O ekranizaciji romana Filipa K. Dika „A Scanner Darkly“, koja takođe debituje u Americi u julu, posle svetske premijere u Kanu, govorili smo dovoljno.
Za 28. jul zakazana je američka premijera animiranog filma „Lukas u svetu mrava“ („The Ant Bully“). Istog dana, ali mesec dana kasnije, ovaj film imaće domaću premijeru. Film je režirao Džon A. Dejvis (John A. Davis), a glasove su pozajmili: Nikolas Kejdž (Nicolas Cage), Alan Kaming (Alan Cumming), Pol Đamati (Paul Giamatti), Lili Tomlin (Lily Tomlin), Redžina King (Regina King), Džulija Roberts (Julia Roberts) i Meril Strip (Meryl Streep).
Lukas Nikl je čudan, povučeni desetogodišnjak koji nema prijatelja i koga neprestano maltretira lokalni siledžija. Lukas se iskaljuje na bespomoćnim mravima u dvorištu, čime zaslužuje nadimak Lukas Uništitelj, koji mu daje kolonija mrava. Tek kada Zok, mrav čarobnjak, usavrši tajni napitak kojim će Lukasa smanjiti na veličinu mrava, izgleda da su njihovi problemi rešeni. Uz dobronamernu bolničarku Hovu, jedinog saveznika, Lukas mora da nauči kako da bude mrav da bi bio prihvaćen i zaslužio slobodu i povratak na normalnu ljudsku veličinu. Krećući se kroz novi svet mravlje kolonije, Lukas uči o važnosti porodice, prijatelja i samopouzdanja i kako da odbrani čitavu koloniju od Istrebljivača.
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com