Sjajan start: Pobeda Srbije nad Kostarikom

Reprezentacija Srbije pobedila je Kostariku u Samari 1:0 (0:0) golom Aleksandra Kolarova u meču prvog kola Grupe E na Svetskom prvenstvu.

Kapiten trijumf „orlovima“ doneo pogotkom u 56. minutu. Maestralno je izveo slobodan udarac sa oko 25 metara i zario loptu u rašlje gola inače odličnog Kejlora Navasa.

Selektor Mladen Krstajić je na teren poslao tim sa jednom izmenom u odnosu na generalnu proveru sa Bolivijom, ukazao je poverenje Milivojeviću, dok je Kostića ostavio na klupi.

U takvoj postavci Milinković-Savić imao je ofanzivniju ulogu, što se pokazalo kao pun pogodak. As Lacija odigrao je maestralno i, uz Tošića, Tadića i, naravno strelca Kolarova, bio najbolji na terenu.

U drugom meču Grupe E večeras se sastaju Brazil i Švajcarska (20 sati).

Tok meča:

98. minut – KRAJ, pobeda Srbije u meču sa Kostarikom na prvom meču Svetskog prvenstva. Gol je postigao Kolarov u 56. minutu fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca.

96. minut – faul Prijovića, intervencija VAR ekipe, žuti karton za Prijovića

96. minut – istekao, sudija i ne gleda na sat.

95. minut, još malo do prve pobede Srbije na Svetskom prvenstvu, sudija treba da svira kraj

93. minut – Matić besan na klupu Kostarikanaca, umalo incident.

93. minut – pritiskaju Kostarikanci, korner

90. minut – još 5 minuta zaustavnog vremena

90. minut – Snažan udarac Kostića, sa 18 metara, preko gola

89. minut – Izlazi Mitrović, ulazi Prijović

87. minut – Sjajan napad, kolosalna šansa, Mitrović nije stigao da šutira sa 8 metara, naši traže penal, sudija odmahuje

83. minut – Izlazi Tadić, ušao u igru Antonio Rukavina, pojačavamo odbranu

81. minut – Duško Tošić, glavom gde neko ne ide ni nogom, odličan u odbrani u dosadašnjem toku meča

81. minut – protiče vreme, pametna igra, po sredini terena.

78. minut – opet šansa, Tadić prema Kostiću u petercu, za malo. Golman bio brži

76. minut – Udarac Sergeja sa dvadesetak metara, centralno, preko gola

72. minut – Šansa za Kostariku. Izvanredna akcija Kembla, izbio sam pema golu, sustigao ga Milenković i izbacio loptu

70. minut – izmena, umesto Ljajića ušao Filip Kostić

68 minut – pritisli su Kostarikanci naše igrače, igra se uglavnom na našoj sredini, već nekoliko minuta

61. minut – Kostarika se otvorila posle gola, nekoliko napada zaredom. Naši igrači se povukli na svoju polovinu terena.

59. minut – oštar start Ivanovića, za žuti karton

56 minut – Kostarikanci igraju veoma grubo.  Slobodan udarac za Srbiju, oko 23 metra od gola. Slobodan udarac izvodi Kolarov, idelna pozicija, smireno i fantastično. Gooooool! 1:0 za Srbiju.

53. minut – opsada gola Kostarike, čeka se gol Orlova

50. minut – Mitrović sjajno prihvata loptu, potom Sergej iz prve prema Mitroviću. Velika šansa, Mitrović šutirao u golmana. Najbolja šansa do sad.

46. minut – počelo drugo poluvreme

Kraj prvog poluvremena. Imali smo više loptu u posedu, Kostarikanci više udaraca na gol. Tvrda utakmica. Reprezentacija Srbije još ni približno ne igra onoliko koliko može.

45. minut – igra se nadoknadno vreme, 2 minuta.

42. minut – Uhvatio je Sergej strašne makazice! Navas je odbranio! Sudija je dosudio ofsajd, ali ofsajda nije bilo. Da se mreža zatresla, pregledavanjem video tehnologije bi gol sigurno bio priznat.

42. minut – Polušansa za Kostariku. Nekoliko duplih pasova Kostarikanaca i oštar udarac, malo pored gola

38. minut – oštar udarac Urenja sa oko 20 metara, preko gola. Imali smo sreće, ovo je bila dobra šansa

36. minut – Tadić izborio slobodan udarac kod korner linije. Slobodan udarac izvodi Kolarov, oštro prema petercu, golman boksuje loptu

35 minut – Obe ekipe do ovog trenutka imaju po tri udarca prema golu, bez rezultata

27 minut – duga lopta, kontra i Sergej Milinković Savić u najboljoj poziciji do sada, ali ofsajd…

24. minut – fudbaleri Kostarike povukli su se na svoju polovinu terena u ovom delu utakmice, Srbija ima inicijacativu

21. minut – oštar start Kalma nad Tadićem, prvi žuti karton na utakmici. Tadiću se pruža pomoć.

18. minut – Delujemo prilično dobro, kontrolišemo igru, diktiramo tempo.

15. minut – Dobra akcija, utrčava Ivanović u šesnaesterac, golman krajnjim naporom skreće loptu

13. minut – dobra šansa za Mitrovića, lopta je zakačila jednog igrača Kostarike i golman je lako odbranio.

12. minut – Kostarika ima priliku, udarac glavom Gonzaleza, završava preko gola.

8. minut – udarac Kolarova, pored gola.

3. minut – Borba se rasplamsala od starta!

2. minut – Prva pretnja Kostarikanaca! Gonzalez je šutirao glavom, ali je Stojković bio na mestu.

2. minut – Prvi napad Kostarike, interveniše Stojković za prvi korner za Kostariku.

1. minut – Prvi korner za „orlove“! Velika gužva pred golom Kostarike. Od svega ništa, ali Srbija je krenula agresivno.

1. minut – Odmah dobra akcija Srbije. Ivanović je poslao loptu ka Mitroviću, koji je u šesnaestercu nije dobro prihvatio, ali se izborio za korner.

Fudbaleri Srbije igraju protiv Kostarike prvi meč grupe E na Svetskom prvenstvu u Rusiji!

Sastav Srbije:

Srbija: Stojković – Kolarov, Tošić, Milenković, Ivanović – Matić, Milivojević, Tadić, Milinković-Savić, Ljajić – Mitrović

Kostarika: Navas – Kavlo, Gonsales, Akosta, Duarte, Gamboa – Ruis, Gusman, Borhes, Venegas – Urenja

Biće ovo prvi međusobni susret dva tima, a rival Srbije je trenutno 23. selekcija na FIFA rang listi.

Srbija se vratila na SP posle osmogodišnje pauze, dok je Kostarika nastupila na prošlom u Brazilu gde je zabeležila najbolji plasman u istoriji stigavši do četvrtfinala.

„Tikosi“ su u grupnoj fazi pobedili Urugvaj i Italiju, te remizirali sa Engleskom, potom eliminisali Grčku na penale, pre nego što ih je na isti način zaustavila Holandija.

Naša selekcija tradicionalno dobro igra protiv timova iz KONKAKAF zone, u sva tri susreta su zabeležene pobede (Meksiko, Honduras i SAD), ali je poslednji okršaj bio na SP 1998. sa „Amerima“.

U drugom meču Grupe E od 20 časova sastaju se Brazil i Švajcarska.