U trendu

Čemu služe tange

Tange! Ima ih crvenih, belih, plavih, crnih, gotovo u svim bojama, svako može da izabere kolorit koji ga pokreće. Kupuju se i namenski i slučajno, postale su čest poklon, čak i za rođendane i godišnjice. Uz njih se odmah vezala izreka da više otkrivaju nego što pokrivaju, što iskreno rečeno – i jeste tačno. Ali u tome i jeste poenta, zar ne?

Ovaj minijaturni donji veš zapravo je kombinacija ozbiljnog erotizma i pukog egzibicionizma i, uprkos svim feminističkim kritikama, za većinu muškaraca na planeti nema dileme da tange služe isključivo za podizanje krvnog pritiska.

Tange su dobile ime po engleskoj reči thong, što se prevodi kao kaiš, to jest remen, a to je jasna asocijacija na onaj deo veša koji prelazi preko zadnjice. Ukoliko zanemarimo erotsku stranu tangi, dolazimo do njihove svrsishodnosti, o kojoj govore pre svega same žene kada kažu da ih ne nose samo da bi bile privlačne već najpre da bi se izbeglo pomalo neprijatno ocrtavanje klasičnog donjeg veša ispod sukanja od lakšeg materijala.

Bilo kako bilo, Beograd i ulice ostalih srpskih gradova preplavile su pripadnice lepšeg pola obučene u odeću koja ne skriva da na sebi imaju tange. Ta pojava automatski je izazvala ovdašnje muškarce da izoštre svoj pogled i spretno prepoznaju prolaznicu koja nosi erotičan donji veš. Takvim damama obično se odmah dodaje još nekoliko pobedničkih poena.

Ima žena koje tange ne nose zbog svojih partnera već zbog sebe. Nose ih jer se osećaju seksi, a to osećanje prija. Ponekad i pogledi mogu da budu dovoljni (kao i svaki drugi afrodizijak), a niko nije svesniji toga od žena.

Ekspanzija javnog izlaganja pogledima tanga gaćica ne zaustavlja se još uvek, jer su lagane suknje zamenjene pripijenim pantalonama, što je tangama pružilo mogućnost da ispune jednu od važnijih svrha svog postojanja – da budu viđene!

Pratite Krstaricu i preko mobilne aplikacije za Android i iPhone.