Pokret obnove Kraljevine Srbije (POKS), deo stranke koji priznaje Vladimira Jelića za predsednika, saopštio je da je najava predsednika države Aleksandra Vučića o osnivanju nove Advokatske komore još jedan pokušaj da centralizuje moć i kroz takvu „ćaci-lojalističku“ komoru.
„Vučić želi sistem u kojem će raditi samo njegovi advokati, učiti njegovi studenti, biti u službi njegova policija i poslovati samo firme koje su deo koruptivne hijerarhije“, rekao je Jelić u pisanoj izjavi.
On je istakao da „Vučić želi da do kraja legalizuje podele na podobne i nepodobne, tako da meta sistema postaje svako ko pokaže i najmanju dozu nezavisnosti, poput advokata koji odbijaju da budu lojalisti“.
Jelić je pozvao sve nezavisne pravnike, stručna udruženja i građane da pruže otpor, „jer bez slobodne advokature nema pravne države“.
Drugi deo POKS-a priznaje i dalje za predsednika te stranke Vojislava Mihailovića.
(Beta)
Pratite Krstaricu na www.krstarica.com